www.ilgazlilar.com Ilgaz'ın Gerçek Haber Sitesi Üye Olmak İstiyorum - Şifremi Öğrenmek İstiyorum
İlk Belediye Başkan Adayı | www.ilgazlilar.com Ilgaz
İlk Belediye Başkan Adayı
 
Ülke genelinde 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Saadet Partisi Ilgaz İlçe Teşkilatı Ilgaz Belediye Başkan Adayı olarak aynı zamanda Saadet Partisi İlçe Başkanlık görevini de yürüten Said YILMAZ ’ı açıkladı.
 
www.ilgazlilar.com sordu Başkan adayı Said YILMAZ samimiyetle açıkladı.
 
ilgazlilar: -Said Bey! Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
Said YILMAZ: -1972 Ilgaz doğumluyum. İlkokulumu köyüm Çomar'da, ortaokulu ilçemiz Ilgaz'da, lise tahsilimi Çankırı’da tamamladım. Yılmaz ailesinin 10 çocuğundan biriyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.
 
İlgazlilar: -Neden Ilgaz Belediye başkan adaylığı?
Said YILMAZ: -Geçmiş yıllardaki hafızamızı zorlarsak 1999 seçimlerinde Fazilet Partisi olarak Belediye seçimini kazanmıştık. Olumsuz bir sürü şartlara rağmen üç yıl Fazilet Partisi adına iyi şeyler yaptık ve Yüce Rabbim nasip ederse yine iyi işler başaracağız. Bunun için adayım.
 
İlgazlilar: -Olumsuz şartlar dediniz neyi kast ediyorsunuz?
Said YILMAZ: -Partimiz kapandı. Üzüntü duyduk. Teşkilatlanma zor iş, ülke gündemi her an değişiyor, insanlarda bir çekingenlik var. 8000 nüfuslu ilçede yaşıyorsun. Teşkilat kurmamak olur mu? Kurduk şükürler olsun, bitmiyor tabiî ki hemen arifesinde 2004 yerel seçimleri... Aday bulamıyorsun. Fikren bir partisin üzülüyorsun. Acele bir adayla yola çıkıyorsun istediğini sonucu tabiî ki alamıyorsun, tekrar üzülüyorsun; ama tabanına Ilgaz’da varım diyorsun. 2009 yerel seçimlerine çıkıyorsun seni hakir görenlere yine varım diyorsun. Gelelim 2014 yerel seçimlerine... SAADET PARTİSİ olarak Rabbime Şükürler olsun varız.
 
İlgazlilar: -Milli Görüş geleneği nedir?
Said YIMAZ: -Değişen ülke gündemi ve siyasi hareketlilik geçmişte olduğu gibi REFAH PARTİSİ ve FAZİLET PARTİSİ ‘ni de kapattırmaya zorladı. Bizim teşkilatımızda bulunmuş vede ayrılmış insanları suçlamak niyetinde değilim, teşkilatımda benim gibi aynı düşüncede arkadaşlarımız ve ağabeylerimiz diye baktığımız insanların büyük bölümü ayrıldılar. Tercih onlarındı ama bizler ayrılmadık. MİLLİ GÖRÜŞ çizgisinden sapmadık. Siyasi çizgimiz SAADET PARTİSİ ile devam edecek.
 
İlgazlilar: -Sizce başkanlık ve belediyecilik nedir?
Said YILMAZ: -Başkan Şehrül Emindir. Sözü açacak olursak bir şehir için emin kişi olmak diye seçilen kişidir başkan. Sokaktaki hayvanattan tutun bahçedeki nebatata ve yaşayan tüm insanlığa Allah rızası için hizmet edendir başkan. Kendi çıkarlarını hiç düşünmeden şehrin tüm sorunlarını kendine dert eden kişidir başkan. Belediyecilik ise Milli Görüş çizgisindeki insana en kolay iştir.

İlgazlilar: -Nasıl kolay diyebiliyorsunuz açık söyler misiniz?
Said YILMAZ: -1989–1994 ve 1999–2003 dönemlerinde belediye başkanı olmuş Milli Görüş çizgisi ile nelerin yapılabileceğini ispatlamış bir belediyecilik anlayışına sahibiz. İlk toplu konut hamlesini İstanbul’da Milli Görüş anlayışı içinde bizler yaptık. İsmini merak edenler BAŞAK ŞEHİR diye araştırabilirler. Kapatılan REFAH Partimizin bereket simgesi buğday başağından ismi konulan Başak Şehir şehircilik anlayışı ile yapıldı. Bakıyorsunuz bir Konya, bir Kayseri, bir Çorum... Daha ismini sayamayacağım iller Milli Görüş geleneği ile büyüdüler. Gelelim ilçemize... 1999 seçimlerinde kazandığımız ilçe borç batağı içerisinde olmasına rağmen 3 yıl gibi kısa bir zamanda hem ilçemizde büyük gelişmeler kaydedildi hem de borçlar ödenmeye başladı.

 İlgazlilar: -Toki, doğalgaz ve üniversite hakkında neler düşünüyorsunuz?
Said YILMAZ: -Toki önemli bir meseledir. Daha önce bahsettiğim gibi bu ülke toplu konutu Milli Görüş ile öğrendi ve insanlar bu yapılan kentleri tercih ettiler. Çevre ilçeleri sayacak olursak Korgun TOKİ var. Kurşunlu TOKİ var. Atkaracalar TOKİ var. Tosya TOKİ var. “Neden Ilgaz ’da yok?” sorusu hep gündemde ve de şahsi düşüncem. Ben bu konuda gereken çalışmaları yaptıktan sonra kamuoyuyla samimi bir şekilde konuyu paylaşacağım.

     Doğalgaz konusu ise diğer önemli bir meseledir. Bununla alakalı olarak da çalışmalarımızı yapıp, Ilgaz halkına bilgi vereceğiz.
 
     Üniversite meselesi ise gelmesi için tüm Ilgazlılar olarak bir şeyler yapmamız lazım. Ilgaz’a neler kazandıracağını iyi anlatmamız lazım. Bildiğim kadarı ile çalışmalar sürüyor.
 
 
İlgazlilar: -Siyasette bazen insanlar değişik partilerde değişik zamanlarda görev alıyorlar. Sizde yapar mısınız?
Said YILMAZ: -Asla. Sonuçta huzuru mahşerde hesap var bunu düşünürüm üç kuruşluk menfaate kapılıp kapı kapı gezen siyasetçi olmayacağım. Bizlerin koltuk sevdası gibi bir düşüncesi yok. İlçe başkanımıza seçimler olmadan belediye başkanlığından istifa edeceğim. Dilekçeyi seçilmeden vereceğim.
 
İlgazlilar: -Anlatacak çok konu olduğunu biliyoruz Said Bey. İnşallah seçim sürecindeki kitapçığınızı bekleyeceğiz. Bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.
Said YILMAZ: -Asıl şahsım ve Tüm SAADET PARTİSİ Ilgaz ilçe teşkilatı olarak ben teşekkür ederim.
 

 


Kaynak:AA  Araştıran:ali pınar  Saat:17:28:05  Tarih:15.07.2013  Okunma:3863

O.N. - 15 Temmuz 2013 Pazartesi
Hayırlısı...

abcdef - 15 Temmuz 2013 Pazartesi
Hep hayırlısı diye yazıyordum ama İnşallah said bey hayırlı olur!

aslı18 - 15 Temmuz 2013 Pazartesi
sonuna kadar soluksuz bir şekilde oludum. Teşekkür ederim. Yanılmıyorsam TOKİ sadece Ilgaz'da yok giremezde ama seçim yakınya TOKİ de gelir yatırımcılarda sıraya girer seçim biter akp kazanırsa hepsi biter. 15 sene dile kolay kurşunlunun nufusu 5000 e çıkmış ılgazınki sürekli düşüyor. acaba kimse düşünmezmiyki neden düşüyor diye. Sizlere kötü bir müjde daha vereceğim ılgaz daki tapu kadastroda gidiyormuş daha neler gidecek neler seyredin......

umutbx - 15 Temmuz 2013 Pazartesi
BAŞARILAR DİLERİM SAİT BEY, İRFAN HÜRMAN CHP ÇANKIRI İL BAŞKANLIĞI AR-GE SORUMLUSU

yasarkuloglu - 16 Temmuz 2013 Salı
Aday olup AKP yi desteklemeseniz çok iyi olacak. Fazilet zamanında Belediye Başkanı sizdendi acaba bu oylar nereye gitti. Seçimlerde aynı senaryoyu mu göreceğiz bakalım...

ramazan83 - 19 Temmuz 2013 Cuma
aslı18 kardeşin söyledikleri biz gurbettekileri eritiyor bunun sebebini bulup üstüne gitmek lazım ben türkiyeyi hemen hemen her yerini gezdim ılgaz ilçemiz bambaşka ilçemize sahip çıkalım tekelleşmeyi yıkalım birlik beraberlik içinde kalkındıralım iş istihtamı oluşturulmalı bakıyorum diger ilçelere fabrikalar açılıyor bizim ilçede hiçbi icraat yok trizmi yani kayak yerlerini bile adam akıllı degerlendiremiyoruz bana kalırsa saadet partisi zihniyetiyle ılgaz nefes alır göç önlenir. ilçemiz hakettigi degeri görür sait beye sonuna kadar destek

Yorum Yaz
Yorum Yazabilmek İçin Lütfen Siteye Giriş Yapın!


ilgaz dagi ılgaz gezilecek yerler ilgaz mountain resort fiyat ılgaz türküsü ılgaz anadolu ılgaz ne demek ılgaz otelleri ılgaz anlamı ılgaz kastamonu ılgaz dağı milli parkı ılgaz dağı otelleri ılgaz dağı şarkısı ilgaz dağı millî parkı ılgaz dağı gezilecek yerler ılgaz dağı hakkında bilgi ılgaz dağı tüneli ılgaz dağı harita çankırı merkezde gezilecek yerler ılgaz görülecek yerler çankırı tarihi yerleri ve doğal güzellikleri çankırı yemek yenecek yerler ilgaz türkiye çankırının tarihi yerleri kısaca kurşunlu türkiye çankırı türkiye ılgaz türküsü sözleri ılgaz türküsü notaları ılgaz anadolu şarkısı indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı dinle ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın pepe ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın mp3 ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın notaları ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın sözleri ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın pepe ılgaz anadolu şarkısı indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı dinle ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın karaoke    www.altinkumlife.com

Powered by Pordus.Com © 2008 - 2018 Pordus Team
23.5.2018 08:04:30