www.ilgazlilar.com Ilgaz'ın Gerçek Haber Sitesi Üye Olmak İstiyorum - Şifremi Öğrenmek İstiyorum
Ilgaz’da Güzel Gelişmeler | www.ilgazlilar.com Ilgaz
Ilgaz’da Güzel Gelişmeler
 Çankırı Valimiz Sayın Vahdettin ÖZCAN Bey Ilgaz’da devam eden yatırımları yerinde inceledi. Bugün saat 14.00’da Ilgaz Kaymakamımız Yusuf ÖZDEMİR, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal ÖZDEMİR, Cengiz Holding yetkilisi Ömer FETTAHOĞLU, ilk önce Emel Oktay Türkoğlu Turizm Meslek Lisesinde eksiklikleri yerinde incelediler ve CENGİZ HOLDİNG yetkilisi okulun eksikliklerini imkânları çerçevesinde tamamlayacağının sözünü verdi.
 
     Daha sonra Çevre ve şehircilik il müdürü ve ilçe kaymakamımız tamamlanma aşamasında olan Ilgaz Huzurevi’ni inceledi ve eksikliklerinin en kısa sürede tamamlanması için yapımcı firmaya talimat verdi. Yapımcı firma yetkilisi ise yaklaşık 30 günlük bir süre zarfında binanın tamamen bitirilerek teslim edileceğini söyledi.
 
     Ardından Çankırı Valimiz Vahdettin ÖZCAN Bey. Ilgaz Yıldıztepe Mevkiinde yapımı %90 oranında tamamlanan UEFA standartlarında olan çim sahaya ilk can suyunun verilmesini izledi. Tamamıyla bitmiş olan sentetik çim sahada incelemelerde bulundu.
 
     Ardından Ilgaz Yıldıztepe turizm alanında yapımı tamamlanan 2530 metre uzunluğundaki tam profesyonel kayak pistini inceledi. Pistin özellikleri hakkında il özel idare sekreteri Hasan YILDIZ Beyden bilgi aldı.
  
     Biz basın mensuplarına Türkiye’de gece kayak yapabilme imkânı sağlanan bu pistin kısa zamanda Türkiye’nin aranılan pisti olacağını, ilk aşamada pisti açtıklarını, enerji nakil hatlarının yeraltından geçirtilerek üst istasyonun ve kafeteryanın ayrıca 3 km.lik pistin gece aydınlatmasını sağlayacak enerji nakil hattının tamamlandığını; güvenlik şerit ve filelerin ihale edildiğini, ihale edilen güvenlik şerit ve filelerinin profesyonel ekiplerce pistin tehlikeli gördükleri alanlarına yerleştirileceğini ve bu pistin uluslar arası yarışmalara ev sahipliği yapabileceğini belirtti.
 
     Devamında yapımı ihale edilerek inşaatına başlanılan Yıldıztepe kamu hizmet binasının yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.
 
     Daha sonra Ilgaz Dağı Tüneli bağlantı yollarını inceledi. Devamında Derbent Şehitliği alanında yapımı devam eden çevre düzenlemesi ve yenilenmesini yerinde inceledi. Anıt alanının en kısa sürede bitirilip güzel bir törenle açılmasını ve şehit ve gaziler gününden bir gün sonra dahi olsa ecdadın hiçbir zaman unutulmayacağını dile getirdi.
 
NOT: 2013 yılında Ilgaz ilçemizde yapımı devam eden yatırımlar
1)      Ilgaz Dağı tüneli (çalışmalar devam ediyor)
2)      Yıldıztepe altyapı çalışmaları (çalışmalar devam ediyor)
3)      Yıldıztepe spor alanları çalışmaları (%90 tamamlandı)
4)      Yıldıztepe kamu hizmet binası (çalışmalar devam ediyor)
5)      Yıldıztepe doğa koruma ve piknik alanı (çalışmalar devam ediyor)
6)      Derbent Şehitliği Abidesinin yenilenmesi (%30’luk bölümü tamamlandı)
7)      Doruk Mevkii altyapı çalışmaları (%90 tamamlandı)
8)      112 Acil Servis inşaatı (çalışmalar devam ediyor)
9)      Ilgaz Huzurevi inşaatı (%95 tamamlandı)
10) Ilgaz Kütüphanesi (tamamlandı)
11) E–80 karayolu üzerinde iki adet denetim istasyonu (%80 tamamlandı)  

www.ilgazlilar.com olarak sizleri bilgilendirme ihtiyacı duyduk.

 

 

 

 


Kaynak:AA  Araştıran:Administrator  Saat:21:31:34  Tarih:20.09.2013  Okunma:4432

yusufm - 21 Eylül 2013 Cumartesi
BU ILGAZ DA HİÇ Mİ ELİNİ CEBİNE ATACAK İŞ ADAMI YOK.ADI NAMI ÖNDE YÜRÜYEN AMA ILGAZ ADINA BİR ÇİVİ ÇAKMAMIŞ ZÂT-I MUHTEREMLER.KEŞKE BİR HAYRINIZ DOKUNSA DA SADECE KENDİNİZE DEĞİL ILGAZ A DA BİR KATKINIZ OLSA.SAYIN SİTE YÖNETİCİLERİ HABERİNİ YAPTIĞINIZ YATIRIMLARDAN HİÇBİRİ YENİ DEĞİL.NEYMİŞ ŞEHİTLİK YENİLENİYORMUŞ GEÇİN BUNLARI 50 SENE ÖNCEKİ ILGAZ IN ŞİMDİKİNDEN NE FARKI VAR.KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM.ADAM GİBİ BİR BAŞKAN SEÇİN KENDİNİ VE ÇEVRESİNİ ZENGİN ETMEYECEK,KİMSENİNİ GÜDÜMÜNE GİRMEYECEK.AMA NAFİLE ELİN MEMLEKETLERİ TAŞI TOPRAĞI DEĞERLENDİRSİN GÜZELİM ILGAZ YERİNDE SAYSIN.

abcdef - 23 Eylül 2013 Pazartesi
Yatırımların biteceği tarih veriliyor. Bize lazım olan ne zaman faaliyete geçeceği. Neden bu konuyla ilgili bir bilgi yok? Tamam. Bina biter ama bitip de çürüyen Türkiye'de geçmişten gelen çok yatırım örneği de var... Bunların da dikkate alınması gerekiyor

KADİR AKIN - 28 Eylül 2013 Cumartesi
Ilgaz'da yapılacak çok iş var öncelikle ilçe merkezinin iyi bir görünüme ihtiyacı var çocukluğumdaki Ilgaz daha şirin ve daha güzeldi...

abcdef - 29 Eylül 2013 Pazar
Hayırlısı...

Yorum Yaz
Yorum Yazabilmek İçin Lütfen Siteye Giriş Yapın!


ilgaz dagi ılgaz gezilecek yerler ilgaz mountain resort fiyat ılgaz türküsü ılgaz anadolu ılgaz ne demek ılgaz otelleri ılgaz anlamı ılgaz kastamonu ılgaz dağı milli parkı ılgaz dağı otelleri ılgaz dağı şarkısı ilgaz dağı millî parkı ılgaz dağı gezilecek yerler ılgaz dağı hakkında bilgi ılgaz dağı tüneli ılgaz dağı harita çankırı merkezde gezilecek yerler ılgaz görülecek yerler çankırı tarihi yerleri ve doğal güzellikleri çankırı yemek yenecek yerler ilgaz türkiye çankırının tarihi yerleri kısaca kurşunlu türkiye çankırı türkiye ılgaz türküsü sözleri ılgaz türküsü notaları ılgaz anadolu şarkısı indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı dinle ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın pepe ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın mp3 ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın notaları ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın sözleri ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın pepe ılgaz anadolu şarkısı indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı dinle ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın karaoke    www.altinkumlife.com

Powered by Pordus.Com © 2008 - 2018 Pordus Team
23.5.2018 08:07:43