www.ilgazlilar.com Ilgaz'ın Gerçek Haber Sitesi Üye Olmak İstiyorum - Şifremi Öğrenmek İstiyorum
AÇIKLAMA (Devlet Hastanesinden) | www.ilgazlilar.com Ilgaz
AÇIKLAMA (Devlet Hastanesinden)

Ilgaz Devlet Hastanesi Yönetimi olarak halkımızın duyarlılığına ve hastane gibi hayati bir devlet kurumuna olan yakın ilgilerine teşekkür ediyorum. Eleştiri iyi veya kötü her zaman kişileri silkinerek yeni bir görüş açısı ve güç ile yola devam etmeye sevk eder. Nitekim makam ve mevkiiler geçicidir kalıcı olan Ilgaz’a hizmettir.  Bu noktadan hareketle hastane çevre düzenlemeleri ve iç yapılandırmalarda Ilgaz’ımızın daha iyi koşullarda bir devlet hastanesi sahip olabilmesi için gösterilen çabaların ürünleridir. 

 

Hastanedeki tüm personelin çalışma koşulları ve saatleri ilgili genelgeler doğrultusunda nizam ve intizam içinde düzenlenmiştir. Dolayısı ile belirli vardiyalarda çalışan personelin işe gelmiyor olarak algılanması yanlıştır. Yönetim olarak personel giriş ve  çıkışları imza föyleri ile yakından takip edilmektedir. Hiçbir personelin diğerine üstün tutularak imtiyazlar sağlanması bu itibara söz konusu değildir.

 

Kurumumuz Sağlık Bakanlığı bünyesinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan bir ilçe Devlet Hastanesidir. Personel görevlendirmeleri işe alma işten çıkartma ve buna benzer konularda hastane yönetimi söz sahibi değildir. Bu konular tamamen Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen İl Sağlık Müdürlüğü iradesindedir.

 

Hastanedeki Uzman Hekim, Pratisyen Hekim, Sağlık Personeli, Memur, tüm personelin sayısı ve kadrosu Sağlık Bakanlığı Tarafından belirlenmektedir.  Bu nedenle hangi hekimin geleceği hangi hekimin gideceği Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir. Bir Devlet Kurumu olan Ilgaz Devlet Hastanesinde hekimlerin kalıp gitmesiyle ilgili keyfi bir tasarruf söz konusu olamaz.

 

Sağlık Bakanlığının, sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında hastanelerdeki yığılma ve kuyrukların önüne geçilebilmesi için hastaların öncelikle Aile Sağlığı Merkezindeki Aile Hekimlerine başvurmaları planlanmıştır. Böylece Uzman Hekim muayenelerinde gereksiz yığılmalar önlenerek gerçekten uzaman hekim muayenesi gereken uzman hekim hastalarının önünün açılması planlanmıştır.  Uzman hekim muayenesi sonucunda hastadan alınan katılım payı ücreti ve bu ücretin Aile Hekimi Muayenesinde kesilmemesi hastaları buna yönletmiştir.

 

Hastane siyasetin tamamen dışında sağlık dağıtan bir kurumdur. Sağlıkta insan, dil, din, ırk ayrımı söz konusu değildir. Amacı Ilgaz’lılara sağlık dağıtmak olan kurumun bu tür siyasi konuların içerisine çekilmeye çalışılıyor olması düşündürücüdür.

 

Siz  değerli hemşerilerimizi her zaman Ilgaz Devlet Hastanesine güler yüz ile sonsuz hizmet almak üzere bekliyor, sağlıklı günler diliyorum.

 

Ilgaz Devlet Hastanesi Yönetimi


Kaynak:atik  Araştıran:Hüdaverdi  Saat:15:26:46  Tarih:16.01.2012  Okunma:4058

Bu Haber'e Henüz Yorum Yazilmamış!


Yorum Yaz
Yorum Yazabilmek İçin Lütfen Siteye Giriş Yapın!


ilgaz dagi ılgaz gezilecek yerler ilgaz mountain resort fiyat ılgaz türküsü ılgaz anadolu ılgaz ne demek ılgaz otelleri ılgaz anlamı ılgaz kastamonu ılgaz dağı milli parkı ılgaz dağı otelleri ılgaz dağı şarkısı ilgaz dağı millî parkı ılgaz dağı gezilecek yerler ılgaz dağı hakkında bilgi ılgaz dağı tüneli ılgaz dağı harita çankırı merkezde gezilecek yerler ılgaz görülecek yerler çankırı tarihi yerleri ve doğal güzellikleri çankırı yemek yenecek yerler ilgaz türkiye çankırının tarihi yerleri kısaca kurşunlu türkiye çankırı türkiye ılgaz türküsü sözleri ılgaz türküsü notaları ılgaz anadolu şarkısı indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı dinle ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın pepe ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın mp3 ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın notaları ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın sözleri ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın pepe ılgaz anadolu şarkısı indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın indir ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısı dinle ılgaz anadolunun sen yüce bir dağısın karaoke    www.altinkumlife.com

Powered by Pordus.Com © 2008 - 2018 Pordus Team
23.5.2018 08:07:00