www.ilgazlilar.com Ilgaz'ın Gerçek Haber Sitesi Üye Olmak İstiyorum - Şifremi Öğrenmek İstiyorum
AÇIKLAMA (Devlet Hastanesinden) | www.ilgazlilar.com Ilgaz
AÇIKLAMA (Devlet Hastanesinden)

Ilgaz Devlet Hastanesi Yönetimi olarak halkımızın duyarlılığına ve hastane gibi hayati bir devlet kurumuna olan yakın ilgilerine teşekkür ediyorum. Eleştiri iyi veya kötü her zaman kişileri silkinerek yeni bir görüş açısı ve güç ile yola devam etmeye sevk eder. Nitekim makam ve mevkiiler geçicidir kalıcı olan Ilgaz’a hizmettir.  Bu noktadan hareketle hastane çevre düzenlemeleri ve iç yapılandırmalarda Ilgaz’ımızın daha iyi koşullarda bir devlet hastanesi sahip olabilmesi için gösterilen çabaların ürünleridir. 

 

Hastanedeki tüm personelin çalışma koşulları ve saatleri ilgili genelgeler doğrultusunda nizam ve intizam içinde düzenlenmiştir. Dolayısı ile belirli vardiyalarda çalışan personelin işe gelmiyor olarak algılanması yanlıştır. Yönetim olarak personel giriş ve  çıkışları imza föyleri ile yakından takip edilmektedir. Hiçbir personelin diğerine üstün tutularak imtiyazlar sağlanması bu itibara söz konusu değildir.

 

Kurumumuz Sağlık Bakanlığı bünyesinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan bir ilçe Devlet Hastanesidir. Personel görevlendirmeleri işe alma işten çıkartma ve buna benzer konularda hastane yönetimi söz sahibi değildir. Bu konular tamamen Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen İl Sağlık Müdürlüğü iradesindedir.

 

Hastanedeki Uzman Hekim, Pratisyen Hekim, Sağlık Personeli, Memur, tüm personelin sayısı ve kadrosu Sağlık Bakanlığı Tarafından belirlenmektedir.  Bu nedenle hangi hekimin geleceği hangi hekimin gideceği Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir. Bir Devlet Kurumu olan Ilgaz Devlet Hastanesinde hekimlerin kalıp gitmesiyle ilgili keyfi bir tasarruf söz konusu olamaz.

 

Sağlık Bakanlığının, sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında hastanelerdeki yığılma ve kuyrukların önüne geçilebilmesi için hastaların öncelikle Aile Sağlığı Merkezindeki Aile Hekimlerine başvurmaları planlanmıştır. Böylece Uzman Hekim muayenelerinde gereksiz yığılmalar önlenerek gerçekten uzaman hekim muayenesi gereken uzman hekim hastalarının önünün açılması planlanmıştır.  Uzman hekim muayenesi sonucunda hastadan alınan katılım payı ücreti ve bu ücretin Aile Hekimi Muayenesinde kesilmemesi hastaları buna yönletmiştir.

 

Hastane siyasetin tamamen dışında sağlık dağıtan bir kurumdur. Sağlıkta insan, dil, din, ırk ayrımı söz konusu değildir. Amacı Ilgaz’lılara sağlık dağıtmak olan kurumun bu tür siyasi konuların içerisine çekilmeye çalışılıyor olması düşündürücüdür.

 

Siz  değerli hemşerilerimizi her zaman Ilgaz Devlet Hastanesine güler yüz ile sonsuz hizmet almak üzere bekliyor, sağlıklı günler diliyorum.

 

Ilgaz Devlet Hastanesi Yönetimi


Kaynak:atik  Araştıran:Hüdaverdi  Saat:15:26:46  Tarih:16.01.2012  Okunma:3844

Bu Haber'e Henüz Yorum Yazilmamış!


Yorum Yaz
Yorum Yazabilmek İçin Lütfen Siteye Giriş Yapın!


ılgaz gezilecek yerler, ılgaz ne demek, ılgaz belediyesi, ılgaz otelleri, ılgaz türküsü, ılgaz anadolunun, ılgaz şarkısı, ılgaz inşaat, ilgaz dagi, ilgaz mountain resort fiyat, ilgaz dağbaşı otel, ilgaz otelleri, ılgaz gezilecek yerler, ilgaz mountain resort yorumlar, ilgaz şiiri, ilgaz dagi, ilgaz mountain resort yorumlar, ilgaz mountain resort telefon, ilgaz dağbaşı otel, ilgaz mountain resort telefon, ilgaz kids, çankırı karatekin üniversitesi, çankırı resimleri, çankırı devlet hastanesi, çankırı belediyesi, çankırı özlem, çankırı bülteni, kurşunlu    www.altinkumlife.com

Powered by Pordus.Com © 2008 - 2016 Pordus Team
25.08.2016 07:12:09